Hakkımızda

  • 0 (232) 999 83 85
  • psikologelifdogru@gmail.com

Psikolog Elif Doğru

Çocuk | Ergen | Yetişkin Psikoterapisi

Elif Doğru üniversiteye kadar ki tüm eğitimlerini Londra’da tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapmıştır. T.C İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde Lisansını tamamlamış, kendisini Psikoloji alanında geliştirmek adına birçok eğitim almıştır. Aldığı eğitimlerin bir kısmının sonucunda Bilişsel Davranışçı Terapist, Hipnoterapist, Aile danışmanı, Hamile ve Bebek Uyku Eğitmeni, Emzirme Danışmanı ve Oyun Terapisti ünvanlarını elde etmiştir. Aldığı ünvanların yanı sıra Hürriyet.com.tr/Mahmure'de köşe yazarlığı yapmaktadır. 
Kendisini hem klinik alanda geliştirmek için hem de çeşitli vakalar görerek tecrübe kazanmak için, İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Özel Fransız Lape Hastanesi Psikiyatri bölümlerinde stajlarını gerçekleştirerek değerli profesörlerin yanında deneyim elde etme fırsatı bulmuştur. Ayrıca gönüllü Psikolog olarak Galatasaray Yardımlaşma Vakfı ve Huzurevinde belirli bir süre görev almıştır.
Anne olduktan sonra bebekler için uyku eğitimine merak salmış ve kendisini profesyonel anlamda geliştirebilmek adına California Üniversitesi, International Parenting And Health Institute de 1 yıl süren eğitim almıştır. Hem annelik tecrübelerini hem de psikoloji alanında edindiği tecrübeler doğrultusunda uykusuzluk çeken ailelere yardım eli uzatabilmek ve sorunlarına çare olabilmek için 0-4 yaş uyku eğitmeni olmuştur. Şehir dışında olan annelere online, şehir içinde gelebilen annelere ise merkezinde uygulamalı uyku eğitimi vermektedir. Doğal ebeveynlik ekolünü benimseyerek bebekleri ağlatmadan, anne ve bebek psikolojisine önem vererek uyku metotları uygulamaktadır.
Kurucusu olduğu psikolojik danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüyle çalışmaktadır.
Profesyonel Uyku Danışmanları Derneği, Türk Psikologlar Derneği ile Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği üyesi olup çeşitli kongre ve seminerleri yakından takip ederek katılım sağlamaktadır.

Profesyonel Eğitimleri

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur

Aile Danışmanlığı Eğitimi

Dokuz Eylül Üniversitesi

Hamile ve 0-5 Yaş Uyku Eğitimi

California Üniversitesi (IPHI)

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi

Türkiye Sağlık Vakfı

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Uygulamalı

Bilgelik Enstitüsü, BDT Derneği

Oyun Terapisi Eğitimi

uzm. Psk. Nesil Sağın Küçük

Çocuk Merkezli Oyun Terapisinde Uygulama

Uzmn. Psk. Arzu Gurbuz

Çocuk ve Ergen Psikoterapisi Eğitimi

Mita Psikoloji

Disleksi Eğitici Eğitimi

Türkiye Sağlık Vakfı

Doğuma Hazırlık ve Bebek Bakım Eğitimi

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Psikoterapist Lütfü Kaan Özdemir, Bilgelik Enstitüsü

Çocuklar için Dikkat ve Algı Testleri Eğitimi

Uludağ Üniversitesi

Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (Wisc-r)

2. Uluslararası DEHB Kongresi

İstanbul Kültür Üniversitesi

Sağlık Psikolojisi Eğitimi

İstanbul

Sosyodrama Atölyesi Eğitimi

İstanbul Kültür Üniversitesi

Hem Sorun Hem Çözüm Yolu İletişim

TPÖÇG

TSSB, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Bilgelik Enstitüsü, BDT Derneği